Jak dobrać rozmiar obuwia? (Na stronie trzeba usunąć spację między „obuwia” a „?”)

Jeżeli kupowałaś już buty w sklepie internetowym, to z pewnością wiesz, że należy przed zakupem porównać długość swojej stopy z tabelą rozmiarów. Jeżeli jednak jest to Twoje pierwsze zamówienie, poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób powinnaś zmierzyć stopę i dobrać rozmiar buta. Ta czynność nie zajmie Tobie wiele czasu, z pewnością zaś zaoszczędzisz sobie kłopotu np. z koniecznością wymiany obuwia.

 

Czego potrzebujesz?

 

  • Białej kartki formatu A4,
  • Ołówka,
  • Miarki lub linijki.

 

Krok pierwszy: Połóż kartkę na podłodze, dosuń ją do ściany i stań na niej tyłem do ściany.

Krok drugi: Precyzyjnie obrysuj stopę, aby uzyskać jej dokładny kształt.

Krok trzeci: Narysuj linię prostą między najbardziej skrajnymi puntami stopy i zmierz miarką lub linijką jej długość. Tę samą czynność potwórz przy drugiej stopie.

 

O czym pamiętać?

 

Może zdarzyć się, że wymiary Twoich stóp będą się od siebie różniły. W takiej sytuacji, przy składaniu zamówienia, kieruj się większym rozmiarem stopy. Pamiętaj również, że obuwie powinno być od 0,2 do 0,5 cm większe od stopy – w ten sposób nie będziesz czuła dyskomfortu. Ponieważ w sklepie zychstaszewski.pl oferujemy wyłącznie obuwie wykonane ze skóry naturalnej, powinnaś wybrać taki rozmiar, aby obuwie nie było zdecydowanie większe. Szczególnie przy zakupie czółenek szpilek obuwie powinno być ciasne, buty na pewno idealnie dopasuje się do stopy . Obuwie zimowe powinno być luźniejsze 0,50 cm .